Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
pochmurno
6°C

Międzynarodowy Dzień Edukacji Prawnej

Ocena 0/5

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się nie lada wydarzenie - Międzynarodowy Dzień Edukacji Prawnej, który w dużej mierze poświęcony był mediacji rówieśniczej.
Uczniów i nauczycieli, którzy tłumnie przybyli z całego powiatu, powitała gospodyni wydarzenia, dyrektor ZS 3 w Szamotułach pani Aleksandra Lis - Łagodzińska, zagorzała orędowniczka i propagatorka mediacji, która jako pierwsza zauważyła potrzebę poruszenia tematyki mediacji i wprowadzenia jej do szamotulskich szkół oraz Sędzia Sądu Rejonowego w Szamotułach i koordynator Edukacji Prawnej Młodzieży pan Kajetan Kosterkiewicz.

Podczas  wydarzenia obejrzeliśmy dwa spektakle poświęcone mediacji rówieśniczej, a przygotowane przez grupę teatralną “Anioły”, Wysłuchaliśmy prelekcji o istocie i celach mediacji rówieśniczej wygłoszonej przez panią Agnieszkę Nowaczyk i panią Jolantę Kucharzewską, wykład o wymiarze sprawiedliwości i zawodach prawniczych, który przygotowała pani Joanna Wyszomirska - Stasiak, a także o mediacjach w strukturze wymiaru sprawiedliwości, który wygłosił sędzia Kajetan Kosterkiewicz.

Był to dzień pełen wrażeń i inspiracji. Całkiem możliwe, że po dzisiejszym spotkaniu niektórzy zainteresowali się pracą wymiaru sprawiedliwości i będą próbowali swych sił w którymś z prawniczych zawodów, ale najważniejsze chyba dzisiaj było zrozumienie celu i sensu mediacji, potrzeby ich prowadzenia i wprowadzenia do szkół.

sąd_1  sąd_2 sąd_3 sąd_4 sąd_5 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.