Logo Zespołu Szkół nr 3 im. Huberta Kołłątaja w Szamotułach

Święto Niepodległości

Ocena 0/5

"Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości".

         Cytując słowa Józefa Piłsudskiego tylko jedno nasuwa się, mówiąc o naszej społeczności szkolnej - są godni szacunku otaczającej ich teraźniejszości oraz nadchodzącej przyszłości.
W dniu dzisiejszym w szkole odbyła się bardzo wzruszająca i refleksyjna akademia z okazji obchodów 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. 
Została ona przygotowana przez uczniów pod opieką Pani Renaty Szczechowiak.

Młodzież bardzo zaangażowała się w przygotowanie tego wydarzenia, a co najważniejsze wykazali się ogromną powagą, dojrzałością oraz patriotyzmem. 

Mieliśmy doskonałą okazję do przypomnienia sobie, jak ważny był to dzień dla historii Polski.
Zostało przedstawione tło historyczne oraz postacie związane z odzyskaniem niepodległości Polski,  a także w jaki sposób Polacy bronili własnego języka i kultury narodowej. 

Powagi nastroju, towarzyszącemu akademii, dodawał również szkolny chór, który zaśpiewał pieśni patriotyczne.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności